تبلیغات
گروه تئاتر کتل تبریز - پرواز را به خاطر بسپار
پنجشنبه 24 آبان 1386

پرواز را به خاطر بسپار

   نوشته شده توسط: یعقوب صدیق جمالی    نوع مطلب :یادداشتهای روزانه ،

شادروان استاد صادقیاستاد اسد صادقی ، نویسنده ، کارگردان و مدرس تئاتر

در پناه خدا آرام گرفت و راحل حریم ملکوت گردید.

اسد صادقی در سال 1327 در تبریز بزرگ دیده به جهان گشود و دوران طفولیت و جوانی خود را در این شهر با سرافرازی پشت سر گذاشته از دبیرستان دهقان تبریز فارغ التحصیل گردید و بدلیل علاقه ی وافرش به انسان و ارزش های انسانی در شبکه ی بهداشت و درمان به خدمت صادقانه و شرافتمندانه پرداخت و طول عمر با برکت خویش را همراه با نیازمندان و در ماندگان در دور افتاده ترین نقاط استان به التیام دردهای روح و جسم آنان شتافت.

استاد اسد صادقی همزمان با فعالیت های کاری و انسانی اش و به اتکای جوشش چشمه لایزال خلاقیت نهفته در نهاد پاکش در عرصه هنر و اندیشه قدم نهاد ه و از ابتدای جوانی با نگاهی عمیق و ژرف به مسائل اجتماع پیرامونش ، تئاتر را به عنوان بهترین رسانه جهت درد دل با مردم جامعه اش یافت.

استاد اسد صادقی در طول عمر با برکت خویش در تولید و اجرای نمایش های بسیاری تلاش نموده که در سراسر کشور به روی صحنه رفته اند.

سنگ و سرنا

چوب بدستهای ورزیل

بام ها و زیر بام ها

بلسان

دل آشوب

و لیلی و مجنون ، و...

از برجسته ترین آثار ایشان در عرصه تولید نمایش بوده اند.

ایشان همچنین در طول عمر با برکت خویش شاگردان بسیاری را پرورش داده و تقدیم جامعه تئاتری استان نموده اند و همچنین سال ها به عنوان عضو هیئت امناء  ، عضو شورای نظارت و ارزشیابی استان و رئیس انجمن نمایش تبریز انجام وظیفه نموده و  زحمات بسیاری را در این را متحمل گردیده اند.

این ضایعه ی تاسف بار را به جامعه ی هنری استان و خانواده معظم آن مرحوم تسلیت عرض می نماییم.

شایان ذکر است مراسم تشییع جنازه این هنرمند برجسته و فرهیخته ساعت ۱۰ صبح روز جمعه  ۲۵ /۸/۱۳۸۶ از محل مجتمع فرهنگی و هنری تبریز به سمت وادی رحمت برگزار خواهد گردید.