تبلیغات
گروه تئاتر کتل تبریز - درد دلی با تو
شنبه 21 مهر 1386

درد دلی با تو

   نوشته شده توسط: یعقوب صدیق جمالی    نوع مطلب :یادداشتهای روزانه ،

برگزاری همایش تئاتر عاشورایی در تبریز

آن كه گفت آری آن كه گفت نه!!!!!

همه ی یاران تئاتری ام كه چون من بخش فراخوان سایت ایران تئاتر را مدام بازبینی می كند بی شك مطلع هستند كه چهارمین همایش تئاتر عاشورایی به میزبانی تبریز اول تا پنجم بهمن ماه در این شهر برگزار خواهد گردید. و نیز لابد مطلعید كه قبلا این همایش قرار بود در استان گلستان به پا شود اما اهتمام و تلاش مضاعف مدیر كل قهرمان، فداكار وجان بر كف اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر محترم و فاخر فرهنگ را بر آن داشت تا حسین پارسایی را مجبور به تغییر محل برگزاری از گرگان به تبریز نماید.

البته میزبانی تبریز برای جشنواره ها و همایش های تئاتری چیز تازه ای نیست چرا كه برگزاری جشنواره ی سراسری تئاتر هفده شهریور، جشنواره های منطقه ای، جشنواره ی سراسری وحدت، بسیج و جشنواره هایی از این دست برو بچه های تبریز را آن قدر آبدیده كرده است تا از خدمت گزاری همكاران خود نگران نبوده.............

و با تمام قوا آماده ی انجام وظیفه باشند اما فراموش نكنیم كه در خاطرات خوش برگزاری جشنواره در سال های قبل علاوه بر اهتمام تئاتری های تبریز تلاش و حمایت مدیران وقت نیز حرف اول را زده است. كسانی چون رسول بشیری، محمد معین پور، مهدی لزیری، علیرضا لطف خدایی و بزرگانی از این دست اگر چه امروز جزو مغضوبین فرهنگی اند اما در خاطره میهمانان و میزبانان جشنواره ها جایی ویژه و ممتاز داشته و دارند. حال نكته و سئوال این جاست كه آیا مدیركل فداكار و همكاران جان بر كفش سعه ی صدر رویارویی و غلبه بر مشكلات را دارند یا پترس وار انگشت در سوراخ این همایش فرو برده اند؟! با من همفكری كنید كه سخت نگرانم. یا علی مدد.